Rekordowy sezon

Szczawnica na Słowację

Prawie 350 tysięcy turystów skorzystało od 1 kwietnia z usług flisaków i spłynęło tratwą flisacką przez przełom Dunajca.  To bardzo udany sezon, flisacy mają powody do radości. Dawno takiego wyniku nie było, w ubiegłych latach liczy turystów w całym sezonie kalkulowały się w granicach 260 – 290 tysięcy.

Przyczyn wzrostu chętnych do udziału w spływie było kilka – najważniejsze to: Światowe Dni Młodzieży gdzie dużo turystów z zagranicy skorzystało z usług flisaków, druga przyczyna to dodatek 500 +, kumulacja wypłat tego świadczenia nastąpiła w lipcu. dlatego też wiele rodzin zdecydowało się na wakacje właśnie w Pieninach.

Trzecia przyczyna to sytuacja geopolityczna na świecie, w krajach popularnych wakacyjnie czyli Tunezja, Egipt zrobiło się niebezpiecznie, dlatego też Polacy wybierali Pieniny i właśnie spływ przełomem Dunajca.

W niedzielę 30 października odbędzie się oficjalne zakończenie sezony flisackiego, będzie uroczysta msza świeta oraz odsłonięcie nowej rzeźby górala na Kotońce. w programie także teatr ognia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *