Spływ Dunajcem adres

Wielu z Was pyta o pełne dane adresowe do spływu Dunajcem, a konkretnie do Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich na rzece Dunajcem. Podajemy więc poniżej pełne dane, dzięi którym znajdziecie początkową przystan flisacka, zadzowonicie czy napiszecie mejla do flisaków.

Spływ Dunajcem adres

 

Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich
34-443 Sromowce Wyżne
ul. Kąty 14

tel. +48 18 2629721, tel./fax +48 18 2629793

e-mail: splyw@flisacy.com.pl

www.flisacy.com.pl

Zamówienia biuro@flisacy.com.pl

 

25 kwietnia w Sromowcach Kątach na przystani bp Damian Muskus odprawił Mszę święta, która zaingurowała 183 sezon flisacki <strong>na Dunajcu</strong>. Na koniec eucharystii celebrant poświęcił tratwy flisaków i spłynął kilka kilometrów Dunajcem z flisakami.

W kazaniu bp Muskus wspomniał o uroku Pienin i odpoczynku rodzin wśród tego pięknego zakątka, wskazaywał, że coraz mniej Polacy przeznaczają czasu na bycie z bliskimi.

W Eucharystii uczestniczyli flisacy oraz rodziny flisackie, zaproszeni byli także goście – przedstawiciele starostwa nowotarskiego oraz burmistrzowie i wójtowie sąsiednich gmin.

Pięknie uroczystość oprawili chór flisacki, kapela góralska, sztandary.

Czekaja na Państwa więc fliacy – czeka ponad 250 łodzi, jesteśmy na początku sezonu, ostatni dzień spływu to 31 października.

&nbsp;

Na street mapie poniżej jest parking w Sromowcach, gdzie możesz zaparkowac samochód, udać się póżniej do kasy, która jest zaraz obok tego parkingu, kupić bilet. Spływasz Dunajcem do Szczawnicy lub Krościenka, stamtąd możesz dojechać do Sromowiec busem, busy kursuja na trasie co chwilę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *